Волфсбург срази Лайпциг у дома и е на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Вълците" стигнаха до успех с 1:0 над "биковете"

Волфсбург пребори и РБ (Лайпциг), с което единствен е с пълен актив в Бундеслигата след три кръга. Домакините надделяха с 1:0 в дербито между четвъртия и и втория от миналия сезон, като Жером Русийон реализира единствения гол в 52-ата минута. За “червените бикове” пък това е втора загуба, а в следващия кръг им предстои сблъсък с шампиона Байерн (Мюнхен), което може още на този етап значително да намали шансовете им в борбата за титлата.

Двата тима оправдаха очакванията за дерби в последния двубой от кръга. Волфсбург започна много силно и набързо отправи четири удара, след което обаче Лайпциг натисна и до почивката отговори с пет безответни изстрела към Коен Кастеелс.

Седем минути след подновяването на играта Русийон се разписа, довкарвайки след намеса на Петер Гулачи. В 58-ата минута голмайсторът на “вълците” Ваут Вергхорст пропусна да удвои от “златна” възможност.

Двата отбора продължиха да са активни, а Вили Орбан не съумя да изравни от изгодна ситуация. Така домакините спечелиха за първи път срещу РазенБалшпорт след девет поредни неуспешни опита до днес.

Съставът на Марк ван Бомел има всички шансове да удължи безгрешната си серия, защото в следващия кръг излиза срещу новака Гройтер Фюрт.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)