ОБЗОР: Славия обърна Марица за място на 1/8-финалите

Лудогорец и Черно море не допуснаха грешки, Локомотив ГО шокира Ботев Враца, вижте днешните резултати

Славия се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на България, след като обърна с 3:1 Марица. В 39-ата минута пловдивчани поведоха с гол на Веселин Марчев. Той се разписа отблизо, като прати топката в горния десен ъгъл на Светослав Вуцов. Гостите от София изравниха в 49-ата минута. Разписа се Ерол Дост след асистенция на Тони Тасев. Десет след това столичани стигнаха до второ след попадение дело на Питър Макрилос. В добавеното време на срещата Славия получи правото да изпълни дузпа, след като Милен Танчев подпря Макрилос в наказателното поле на Марица и съдията посочи бялата точка. Георги Вълчев реализира наказателния удар, за да оформи крайния резултат в срещата - 3:1.

В последната среща днес Локомотив Горна Оряховица изненадващо елеминира Ботев Враца, след като спечели с 3:2 у дома.

Срещата Левски Лом - Локомотив София пък беше отложена заради играчи с коронавирус в тима от Втора лига.