Черно море не се затрудни в Перник и продължава напред в Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола за 10 минути решиха всичко в срещата

Отборът на Черно море се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като постигна лесен успех с 2:0 над Миньор (Перник).

Първият точен удар в мача дойде още в третата минута, когато Виктор Попов стреля с глава след центриране отдясно, но Алекс Георгиев не срещна трудности и спаси. Стражът на "чуковете" обаче нямаше какво да направи четири минути по-късно, когато гостите от Варна откриха резултата. След пробив на Андраде по дясното крило, португалецът нахлу в наказателното поле и намери Стефан Велев, който стреля точно по земя в далечния ъгъл.

В 17-ата минута футболистите на Илиан Илиев стигнаха до второ попадение. Зе Гомеш бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят не сбърка, наказвайки нова грешка в защитата на "жълто-черните". В 27-ата минута Добромир Бонев стреля с глава, след като засече центриране от корнер, но кълбото премина на сантиметри от целта.

До края на първата част Алекс Георгиев направи няколко добри спасявания срещу Родриго Енрике и Зе Гомеш. В 60-ата минута Стефан Велев бе близо до втори гол. Халфът получи топката отдясно в наказателното поле, овладя и стреля от малък ъгъл, но този път не намери очертанията на вратата.

Пет минути преди края на мача Алекс Георгиев отрази нов удар. Този път Леандро Андраде шутира силно в близкия ъгъл, но стражът отново се намеси на ниво. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Перник.

МИНЬОР (ПЕРНИК) 0:2 ЧЕРНО МОРЕ