В ДОНЕЦК: Интер не можа да пречупи Шахтьор и си тръгна само с точка (ВИДЕО)

Двата отбора направиха 0:0 в трети пореден мач помежду си

Интер взе първа точка в тазгодишното издание на Шампионска лига, след като завърши 0:0 при гостуването си на Шахтьор Донецк. Двубоят бе доста оспорван, като и двата тима имаха по няколко добри ситуации за гол, но не успяха да се възползват от тях. Двата отбора ихрата и миналия сезон в груповата фаза на турнира. И двете им срещи тогава също завършиха 0:0.

Гостите от Шахтьор създадоха първата опасност в мача още в петата минута. Манор Соломон стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Ханданович. Десет след това Интер можеше да отбележи. Николо Барела пробва страхотен удар от далечно разстояние, който обаче срещна напречната греда.

В 29-ата минута Лаутаро Мартинес бе изведен добре в пеналта. Аржентинецът стреля от движение, но не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно Един Джеко бе близо до гол. След центриране от корнер топката достигна до босненския нападател, който от няколко метра прати топката над вратата.

Шахтьор имаше добра възможност за гол в 50-ата минута на мача. Додо нахлу в наказателното поле на Интер и стреля, но в последния момент защитник на гостите протегна крак и изби в корнер.

"Нерадзурите" се опитаха да натиснат съперника си в заключителните моменти на срещата, но с пропуски се отличиха Хоакин Кореа и Стефан де Врай. В 89-ата минута Чалханоглу отправи силен удар от границата на наказателното, но топката мина встрани от вратата.

По този начин Интер вече има една точка в актива си в група D, след като в първия мач загуби с 0:1 от Реал Мадрид. Шахтьор също спечели първата си точка след поражението от Шериф Тираспол в предния кръг.

Аякс - Бешикташ 2:0

Нойер: Готови сме и за дузпи

Стражът на Байерн Мюнхен говори за очакванията си преди реванша с Реал Мадрид

Тухел потвърди: Де Лихт и Дайер ще играят

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен ще разчита на двамата защитници на "Бернабеу"

Манчестър Юнайтед "счупи" 50-годишен антирекорд

"Червените дяволи" са допуснали 81 гола за 49 мача

Предупредиха английските фенове да бъдат разумни на Евро 2024

Като един от най-критичните мачове се очаква да бъде този между Германия и Шотландия