Мартин Минчев със силен мач при успех на Спарта над Глазгоу Рейнджърс (ВИДЕО)

Българинът със сериозно признание от BBC

Отборът на Спарта Прага победи шотландския шампион Рейнджърс с минималното 1:0 в двубой от група А на турнира Лига Европа.

Младежкият национал на България Мартин Минчев започна като титуляр за чехите. Миналата седмица той отбеляза първи гол за представителния тим, след като се разписа за Купата, а след това вкара и първото си попадение в чешкото първенство. Добрите му изяви доведоха до първи мач като титуляр за Спарта в Европа. Българинът показа добри неща, но нямаше шанс да вкара, но бе обявен за Играч на мача от „BBC“.

Той имаше две добри възможности. В 25-ата минута той бе изведен и напредна в наказателното поле, но под натиск на защитник не успя да стреля достатъчно силно, а и ъгълът бе труден, като вратарят Алън Макгрегър отрази. В началото на второто полувреме Минчев получи отлично подаване зад защитата, но не отигра по най-добрия начин ситуацията. Той се забави с решението си и в крайна сметка стреля покрай вратата.

Спарта започна по-добре и имаше известно предимство в първата част на двубоя. Удар с глава на Ханчко прехвърли Макгрегър и чехите поведоха. След почивката Рейнджърс пое повече рискове и опита да натисне, като създаде някои положения, но това доведе и до повече пространства и възможности за домакините.

В 74-ата минута Камара получи втори жълт картон за удар в лицето на съперник, но картонът бе пресилен и спокойно можеше и да не бъде изваден.