Черно море се справи с Добруджа в контрола (ВИДЕО)

С 2:0 като гост

Черно море победи Добруджа с 2:0 в контрола среща, играна на стадион “Дружба” в Добрич. И двете попадения в срещата паднаха през втората част. Велислав Василев и Евгений Сердюк реализираха за “моряците”.

До 10-ата минута Черно море отправи два удара от средна дистанция чрез Зе Гомеш и Родриго Енрике, които обаче не затрудниха вратаря на Добруджа. В 29-ата минута Андриан Димитров центрира отдясно, а Рангел Абушев с глава стреля от близо, но Иван Дюлгеров спаси. Само минута по-късно Калин Георгиев изведе Зе Гомеш сам срещу Димитър Илиев, нападателят на “моряците” се опита да излъже вратаря, който обаче с крак успя да спре топката.

На почивката Илиан Илиев направи пет промени. В игра влязоха Велислав Василев, Евгений Сердюк, Леандро Андраде, Стефан Велев и Живко Атанасов. Те заемат местата на Мартин Милушев, Зе Гомеш, Фуде Гираси, Цветомир Панов и Влатко Дробаров.

В 60-ата минута Леандро Андраде пресече пас в половината на домакините, премина през няколко футболисти и стреля, но стражът на Добруджа спаси. В 62-рата Васил Панайотов влезе на мястото на Калин Георгиев, а Галин Григоров смени на вратата Иван Дюлгеров. В 64-ата минута Стефан Митев пусна пас по земя в наказателното поле, където Денислав Станчев стреля от движение, но Галин Григоров блокира удара.

В 68-ата минута Черно море поведе в резултата. Велислав Василев получи дълго подаване зад гърба на бранителите от Росен Стефанов, финтира вратаря и стреля за 1:0. Само две минути по-късно Леандро Андраде стреля опасно, но влезлият на смяна вратар Христо Ковачев спаси.В 80-ата минута Евгений Сердюк бе изведен сам срещу вратаря от Велислав Василев и реализира за 2:0.

Съставите:

Добруджа: Димитър Илиев, Дани Златков, Ивайло Минчев, Иван Жечков, Ахмед Адемо, Мирослав Начев, Мартин Максимов, Якуб Идризов, Андриан Димитров, Стефан Митев, Рангел Абушев.

Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Цветомир Панов, Сами Ел Анаби, Калин Георгиев, Мартин Милушев, Павел Георгиев, Родриго Енрике, Фоде Гираси, Зе Гомеш
Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен