Берое разби Созопол в контрола (ВИДЕО)

Джонатан Перейра дебютира за „зелено-белите“ с гол

Берое записа успех с 5:1 над Созопол в контролна среща, играна днес на Стара Загора. Две попадения за успеха реализира Симеон Мечев, Мартин Камбуров и Божидар Пенчев също се разписаха, а Джонатан Перейра дебютира за „зелено-белите“ с гол.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута след бърза атака за домакините. Топката премина през петима играчи, преди Генов да предостави за Мечев, който прати кълбото в мрежата с удар от наказателното поле.

Мартин Камбуров удвои в 10-ата минута, след като бе най-съобразителен след изпълнение на корнер.

Между двете попадения за Берое гостите имаха чудесен шанс да изравнят, но ударът на останалия сам срещу Ганев Венцислав Христов мина покрай вратата.

Берое продължи да атакува, да владее топката и да притиска съперника, в резултат на което стигна до още няколко изгодни ситуации.

В 30-ата минута Джонатан Перейра реализира страхотен гол от дистанция и покачи на 3:0 за „зелено-белите“.

До края на полувремето вратарят на гостите спаси удари на Генов, Камбуров и Мечев, а Тунгара също имаше изгодна ситуация, но не успя да намери очертанията на вратата.

Шест минути след подновяване на играта Мечев получи топката от Фал и я прати в мрежата със силен удар от границата на пеналта.

Три минути след това обаче гостите успяха да намалят резултата. Топката бе центрирана в наказателното поле на Берое, където удар на Савов срещна гредата и попадна в Тренчев, който успя да се разпише за 4:1.

Крайният резултат бе оформен от Божидар Пенчев, който овладя пред наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл на вратата след удар с левия крак – 5:1

До края на мача и двата тима имаха своите шансове да променят резултата, но нов гол така и не падна. Стражът на гостите Андонов направи редица спасявания след удари на Лебон, Кукула, Фал и Мечев.
Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)