Балкан започна с победа над Ямбол сезона в НБЛ (ВИДЕО)

Дерик Маркс бе най-резултатен за ботевградчани с 19 точки

Балкан започна с победа новия сезон в НБЛ. Тимът от Ботевград се наложи с 97:75 над Ямбол в зала „Диана“.

В следващия кръг тимът на Тони Дечев гостува на Черно море Тича, докато за този на Небойша Видич предстои гостуване на Апоел Галил Елион в Балканската лига и след това домакинство на Спартак Плевен.

„Зелените“ започнаха мача с доста висока успевамост при стрелбата и само за три минути дръпнаха с 12:4. Постепенно обаче домакините стабилизираха мерника си и след първата част намалиха изоставането си при 21:25.

Натискът на Ямбол се засили и малко след началото на втория период тимът стигна до пълен обрат за 28:27 след ефектна забивка на Кортни Аликзандър. Последваха нови размени на водачеството, след които Балкан отбеляза 8 поредни точки и отново излезе напред, а на почивката водеше с 48:40 след 14 точки на Дерик Маркс.

Кош на Трейвин Тибодо на старта на второто полувреме направи разликата двуцифрена за първи път в срещата. Преднината на ботевградския тим достигна и 15 точки, а преди заключителната четвърт резултатът бе 68:59 в негова полза.

Ямбол изпитваше сериозни трудности в нападение, като до средата на последната четвърт успя да отбележи едва 4 точки. Това позволи на Балкан да натрупа още по-солиден аванс и да спечели убедително.

Дерик Маркс бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Алихан Демир реализира 16, по 12 добавиха Трейвин Тибодо и Денислав Вутев (8 борби), а с 10 е Николай Грозев.

За Ямбол Корни Аликзандър записа 20 точки и 9 борби, Джеремая Пейдж остана с 19 точки.