В ЛИВЪРПУЛ: „Чуковете“ удариха Евертън и догониха Юнайтед (ВИДЕО)

„Карамелите“ с първа домакинска загуба, след 3 успеха на „Гудисън“ при Бенитес

Уест Хем нанесе първа домакинска загуба на Евертън, след като спечели с минималното 1:0 визитата си от 8-ия кръг на английската Висша лига.

„Чуковете“ на Дейвид Мойс спряха серията от 3 успеха на „карамелите“ при Рафаен Бенитес на стадион „Гудисън Парк“, с гол на защитника Анджело Огбона в 74-ата минута.

Гостите вкараха гол още в 35-ата минута, чрез Томаш Соучек, но той не бе зачетен заради засада. Малко след това добро положение пропусна и Пабло Форналс.

Играчите на Евертън също създадоха няколко положение пред вратата на своите гости, но така и не успяваха да отправят качествен завършващ удар, а голяма част от опитите им бяха блокирани от защитниците.

Момчетата на Бенитес започнаха по-активно втората част и създадоха на два пъти суматоха пред Лукаш Фабиански, но отново не се справиха.

Уест Хем откри резултата в 75-ата минута, този път успешно, след корнер, когато Анджело Огбона надскочи бранителите на Евертън и прати топката в мрежата на Джордан Пикфорд за 1:0.

Няколко минути след това сблъсък между Рондон и Соучек завърши с изключително неприятен, но неволен удар в лицето на чеха с бутони от страна на нападателя. Положението бе прегледано с ВАР за червен картон, но такъв не бе показан.

В 89-ата минута отново Боуен получи топката в наказателното поле и стреля опасно, но английският национален страж се справи и спаси.

Така лондончани спечелиха, а благодарение на успеха си се изравниха по точки с Евертън и с Манчестър Юнайтед като трите отбора вече имат по 14 в активите си.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.