Тухел не съжалява, че е пуснал Лукаку и Вернер срещу Малмьо

Двамата нападатели се контузиха още преди почивката

Мениджърът на Челси Томас Тухел заяви, че не съжалява, че е пуснал Ромелу Лукаку и Тимо Вернер в титулярния състав при успеха с 4:0 над Малмьо в Шампионската лига в сряда вечер.

Двамата нападатели на "сините" напуснаха терена с контузии още през първото полувреме.

На пресконференцията преди мача самият Тухел заяви, че Лукаку играе в твърде много мачове.

След срещата наставникът обясни, че е пуснал белгийския таран срещу шампиона на Швеция в опит да му върне увереността.

Лукаку не бе вкарвал в шест мача преди снощния.

Белгиецът нарани глезена си в 18-ата минута при твърдо влизане в краката му, докато партньорът му в атака Вернер разтегна бедрен мускул и също напусна игра преди почивката.

"При Ромелу има обръщане на глезена, докато контузията на Тимо е мускулна", каза Тухел след двубоя.

"И двамата ще отсъстват известно време. Не съжалявам обаче, че те играха. Мисля, че сега беше моментът да позволя на Лукаку да играе и да му дам увереност. Ясно е, че не искаме да имаме такива проблеми, но по време на сезона се случват такива неща", каза още германският мениджър.

Следващият мач на Челси е в събота по обяд с Норич, като почти сигурно и двамата ще пропуснат срещата от Премиър лийг.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.