ИСТОРИЧЕСКО УНИЖЕНИЕ: Ливърпул се подигра с Манчестър Юнайтед - 5:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" направиха на пух и прах своя съперник на "Олд Трафорд, Погба изгонен

Ливърпул изигра фантастичен мач и постигна една от най-великите победи срещу Манчестър Юнайтед в историята си - 5:0 на "Олд Трафорд". Мърсисайдци направиха за смях съперника си,  можеха да вкарат и още. Повече от половин час те играха с човек повече. С хеттрик се отличи Мохамед Салах, по едно попадение добавиха Наби Кейта и Диого Жота. Гол на Кристиано Роналдо беше отменен заради засада, а Кавани уцели гредата.

Първата възможност в мача се откри пред домакините. В четвъртата минута Фернадеш се оказа в чиста позиция, но ударът му бе неточен. Секунди по-късно Ливърпул поведе в резултат. Светкавична контра на гостите завърши с подаване на Салах към Кейта, който се озова само срещу Де Хея и прати топката в мрежата му - 0:1.

Много скоро след това – в седмата минута, мърсисайдци можеха да удвоят аванса си. Този път Кейта проби през центъра, след което намери Фирмино, който стреля право в ръцете на Де Хеа.  В 11-ата минута Маркъс Рашфорд опита удар извън наказателното поле. Топката обаче мина встрани от дясната греда.

В 13-ата минути Ливърпул все пак стигна до втори гол. Магуайър и Шоу се сблъскаха пред наказателното поле, което позволи на Кейта да овладее топката и да подаде към Александър-Арнолд. Десният бек центрира в наказателното поле, където Жота вкара на празна врата. Ситуацията бе прегледана от VAR заради съмнение за засада на португалеца, но такава нямаше и попадението беше зачетено.

Юрген Клоп трябваше да направи принудителна промяна в 27-ата минута. Джеймс Милнър получи контузия и мястото му бе заето от Къртис Джоунс. Пет след това Салах пропусна чудесен шанс за трети гол. Грешка на Рашфорд му позволи да се откъсна отдясно и опита да стреля към далечния ъгъл, но Де Хеа изби.

В добавеното време Кристиано Роналдо си изпусна нервите край аутлинията и нарита няколко пъти Къртис Джоунс от Ливърпул. Главният арбитър му показа жълт картон. Малко след Фред фаулира грубо Наби Кейта, за което и той беше санкциониран от съдията. При последвалата атака Ливърпул стигна до нов гол, след като Жота намери Салах сам в пеналта и египтянинът вкара - 0:4!

Кошмарът за Манчестър Юнайте продължи и след почивката. В 49-ата минута Мо Салах оформи своя хеттрик. Той получи превъзходно извеждащо подаване от Хендерсън и останал очи в очи с Де Хеа го преодоля - 0:5.

Три по-късно Кристиано Роналдо получи подаване от Магуайър, влезе в наказателното поле, финтира Александър-Арнолд и стреля много точно в далечния ъгъл. Попадението обаче бе отменено заради засада след намесата на VAR.

В 54-тата минута главният рефер Антъни Тейлър пожали Хари Магуйър, показвайки му само жълт картон, след като капитанът на Юнайтед препъна откъсващия се Жота пред границата на наказателното поле. Шест по-късно „червените дяволи“ все пак останаха с човек по-малко заради брутално нарушение на Погба срещу Кейта. Съдията първоначалното показа жълт картон на французина, но след намесата на VAR отиде да изгледа повторение на монитора и промени решението си. Кейта пък напусна терена с контузия, като на мястото му влезе Окслейд-Чембърлейн.

В средата на втората част тълпи от фенове на Манчестър Юнайтед напуснаха „Олд Трафорд“, разочаровани от катастрофалната вечер за любимците им на терена, докато привържениците на Ливърпул празнуваха в „театъра на мечтите“.

В 71-ата минута Трент Александър-Арнолд стреля малко преди границата на наказателното поле, но Давид Де Хеа този път се намеси и изби топката в корнер.

Седем минути преди края на редовното време Манчестър Юнайтед стигна до най-чистото си положение, когато след центриране от пряк свободен удар Мактомини отклони с глава към Кавани, но уругваецът нацели горната греда от няколко метра.

МАНЧЕСТЪР ЮН - ЛИВЪРПУЛ 0:5
0:1 Наби Кейта (5)
0:2 Диого Жота (13)
0:3 Мохамед Салах (38)
0:4 Мохамед Салах (45+5)
0:5 Мохамед Салах (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮН: Де Хеа, Шоу, Линдельоф, Магуайър, Уан-Бисака, Фред, Мактомини, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд, Роналдо

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Робъртсън, Конате, Ван Дайк, Александър-Арнолд, Хендерсън, Милнър, Кейта, Жота, Салах, Фирмино