Симеоне отписа Милан за битката в групата

Аржентинецът призна, че след червения картон е станало трудно за отбора му на "Анфийлд"

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне не бе щастлив след загубата с 0:2 от Ливърпул на "Анфийлд". Той все пак похвали играчите си, но заяви, че червеният картон на Фелипе е променил развитието на мача.

"Ливърпул започна силно, но ние също. Имахме едно положение за Караско, а след това и корнера на Кореа, когато той не центрира, а опита да вкара. След това падна първият гол за съперника, а след червения картон всичко стана доста сложно. Съперникът изигра много силен мач, а ние не успяхме да покажем това, което искахме. През второто полувреме работихме здраво. Видяхме, че когато играеш организирано и с по-голяма концентрация, може да не получиш гол, дори и с човек по-малко. Отбранявахме се добре и се надявахме да се открие някаква възможност да се върнем в мача, но не се получи. Голът на Суарес бе от засада - минимална, но засада", призна Симеоне.

Той коментира и шансовете на тима му да излезе от групата.

"Знаехме, че няма да ни е лесно до самия край. Три отбора са с шансове за класиране напред, така че предстоят вълнуващи мачове. Хареса ми, че отборът разбра, че понякога трябва да страда, както бе през второто полувреме", допълни аржентинецът.

Лутън остава под чертата след хикс с Евертън (ВИДЕО)