Левски вкара 101 на Черно море в изтеглен мач от НБЛ (ВИДЕО)

Чавдар Костов записа 22 за успеха на "сините"

Левски взе резонна победа от гостуването си на Черно море Тича във Варна със 101:72. Мачът не бе никак лесен за "сините", въпреки солидната разлика в края. Срещата бе изтеглена от 10-ти кръг на НБЛ, който по програма трябва да се играе на 29-30 декември.

Черно море направи всичко по силите си, за да се противопостави на класния съперник и го стори в първата част, когато нито един от двата състава не можеше да вземе преднина и да стигне до разлика. Чак в края Левски поведе с 6 точки, които успя да натрупа двуцифрен аванс в началото на втория период. Силна серия на гостите в заключителните минути от първото полувреме им позволи да се откъснат сериозно напред. Почивката дойде при 33:51, за да даде малко спокойствие на Левски.

Черно море бе напълно равностоен в третия период, за да измъкре равенство в него, но без да стопи аванса помежду им. Въпреки подкрепата и от трибуните в зала "Христо Борисов", домакините свършиха сили в последната част, когато авансът на Левски вече мина 20 точки.

В последните две минути дебют за Черно море направи и още един талант от школата на тима - Николай Димитров.

Чавдар Костов записа 22 за успеха на Левски, 21 добави Ивица Радич с 13 борби, а 18 вкара и Венци Петков. 12 точки и 10 борби регистрира Цветомир Чернокожев.

За домакините по 12 вкараха Веселин Георгиев и Михаил Молдов, по 10 добавиха Венелин Христов, Мартин Коцев и Мартин Тодоров.