СЛЕД КЛАСИКА В ЛЕСТЪР: Челси дръпна на върха в Англия (ВИДЕО)

Гредата помага на Каспер Шмайхел при загубата на Лестър с 0:3

Лидерът в Англия Челси нямаше затруднения при гостуването на Лестър и спечели с класическото 3:0 срещата от 12-ия кръг на Висшата лига. "Сините" от Лондон, които днес играха в жълто, дръпнаха на върха с 29 точки, а преследвачите Манчестър Сити и Уест Хям имат по 23 преди мачовете си от кръга.

"Лисиците" не успяха да се противопоставят на футболистите на Томас Тухел и са чак на 12-ото място в класирането с 15 точки.

В 14-ата минута Антонио Рюдигер даде преднина на Челси, а в 28-ата Нголо Канте блесна с красив гол - 0:2. Класическата победа на гостите оформи Кристиан Пулишич, който наказа Каспер Шмайхел в 71-ата минута.

Челси можеше да спечели и още по-изразително, но три попадения на лондончани бяха отменени заради засади. Веднъж и гредата помогна на Шмайхел след удар на Бен Чилеул.