НА "СЕЙНТ ДЖЕЙМСИС ПАРК": 10 от Нюкасъл оцеляха срещу Норич, но "свраките" останаха без победа през сезона (ВИДЕО)

Домакините играха с човек по-малко над 80 минути, фантастичен гол на Пуки донесе равенството

Нюкасъл стигна само до 1:1 в домакинството си на Норич от 14-ия кръг на Висшата лига и остана без победа от началото на сезона. „Свраките“ играха почти цял мач с човек по-малко, заради директен червен картон на Кийрън Кларк. Попадението за домакините реализира Калъм Уилсън от дузпа, докато Теему Пуки се разписа за Норич. Нюкасъл остава на последното място в английския шампионат с едва 7 точки, докато Норич се изкачи на 18-ото място с 10.

Двубоят зле за домакините. Още в деветата минута те останаха с човек по-малко. Кийрън Кларк получи директен червен картон, защото беше останал последен в защитата и фаулира Теему Пуки. При прекия свободен удар Мартин Добравка се намеси и изби топката след изстрел на Били Гилмор.

В 20-ата минута Жоелитон си освободи място за стрелба и след като поучи пас на границата на наказателното поле, пробва късмета си, но топката мина над напречната греда.

В продължението на първото полувреме прострелно подаване в наказателното поле на „свраките“ намери Христос Цолис и той веднага стреля към долния ляв ъгъл, но Дубравка спаси.

Малко преди изтичането на час игра съдията на мача Анди Мадли даде дузпа за Нюкасъл за игра с ръка на Гилмор в собственото му наказателно поле.  Зад топката застана Калъм Уилсън, който с удара си преодоля Тим Крул и даде аванс на домакините.

След това попадение гостите тръгнаха масирано в атака и в 79-ата минута стигнаха до равенството. Димитрис Янулис центрира прекрасно в наказателното поле, където Теему Пуки беше останал без опека и с левия крак майсторски прати топката зад Мартин Дубравка 1:1.

До края на срещата нови попадения не паднаха, като единствено удар на Лукас Руп беше блокиран от играч на домакините.

Лийдс - Кристъл Палас 1:0