В БИТКА ЗА ТОП 6: Вдъхновен Черно море изпусна Локо Пд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съмнителна дузпа спаси домакините за 1:1 в нервен мач, "моряците" 10 мача без загуба

Локомотив (Пловдив) и Черно море регистрираха трето последователно равенство помежду си, но за разлика от предишните два случая то бе голово – 1:1.

Попаденията в срещата от междинния 17-и кръг на efbet Лига, играна на „Лаута“, паднаха преди почивката от дузпи, като тази за домакините бе много дискусионна.

Така или иначе обаче Пабло Гарсия в 12-ата и Димитър Илиев в 37-ата минута не сгрешиха от бялата точка, за да поделят точките и да продължат добрите серии на своите отбори.

Гостите от Варна записаха 10-и пореден мач без поражение, докато „смърфовете“ са непобедени у дома вече от 7 срещи.

Днешната започна двуостро и домакините отправиха първия точен изстрел още във 2-ата минута. Тогава Парвизджон Умарбаев изпълни свободен удар, но топката премина покрай гредата.

Отговорът на гостите дойде в ответната атака, когато Васил Панайотов стреля от воле, след като Илко Пиргов боксира центриране отляво, но не можа да улучи вратата.

В 5-ата минута Панайотов все пак успя да стори това, ала този път Пиргов спаси, за да запази резултата 0:0.

В 10-ата минута пък Черно море получи дузпа заради нарушение на Кристиан Гомис точно на границата на наказателното поле срещу Евгени Сердюк.

Зад топката застана Пабло Гарсия и макар Пиргов да съумя да я докосне, тя все пак спря в мрежата му и „моряците“ откриха резултата.

Той можеше да стане 1:1 само три минути след гола в 12-ата. Изстрелът на Георги Минчев обаче профуча покрай вратата за съжаление на домакинските фенове.

Последваха равностойни минути, а в 34-ата домакините също получиха дузпа, след като Бирсент Карагарен центрира към наказателното поле, където Живко Атанасов протегна крак и футболист на Локомотив падна в пеналта.

Главният съдия посочи бялата точка, което бе странно, тъй като повторенията показаха, че нападателят на домакините по-скоро настъпва Атанасов, а още по-странното в случая бе, че след разглеждане на ситуацията с VAR наказателният удар бе потвърден.

Щатният изпълнител Димитър Илиев застана зад топката и в свой стил, хладнокръвно я прати в мрежата, за да изравни в 37-ата минута.

Секунди след подновяването на играта пък Леандро Андраде стреля опасно от границата на наказателното поле, но Илко Пиргов успя да се справи, макар и с известни затруднения.

В добавеното време на първата част пък Карагарен стреля много опасно от 20-ина метра и Иван Дюлгеров спаси, а секунди след това стори същото и след удар с глава на Мартин Паскалев, за да се оттеглят двата отбора на почивка при 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Локомотив, който доведе до 3 ъглови удара за по-малко от 10 минути, но не и до нещо опасно.

В 63-ата минута домакините имаха късмет, тъй като Мартин Дичев засече от движение топката и я прати на сантиметри от страничната греда.

Малко след това Черно море осъществи една отлична контраатака и Сердюк стреля силно по диагонала, ала Пиргов демонстрира класа и отрази, а добавката на гостите също не сполучи.

В 70-ата минута Пиргов отново трябваше да се намесва, за да отрази шут в близкия ъгъл на Велислав Василев.

Последва двойна смяна в състава на варненеци и претенции на домакините за изгонване на играч от Черно море, които обаче останаха неуважени, а заради бурните си такива треньорът им Александър Тунчев бе предупреден от съдията.

В заключителните минути и двата отбора показаха, че ще търсят победата до самия край, но двубоят приключи при равенство.

След него Черно море остана на 5 точки пред Локомотив (Пловдив) и зае второто място във временното класиране с 29 в своя актив, с колкото са отборите на ЦСКА и Ботев (Пловдив), но „червените“ имат изиграни с 4 мача по-малко.