ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Ювентус – Дженоа 2:0, Дибала удвои малко преди края

Куадрадо вкара от корнер, вратарят на гостите със страхотни спасявания, следете тук…

Ювентус е домакин на Дженоа в последния неделен сблъсък от италианската Серия „А“.

Срещата от 16-ия кръг е в Торино и стартира в 21:45 часа българско време, а преди него „бианконерите“ са с 24 точки и изостават с 10 от челната четворка като са с мач по-малко.

Наставникът им Макс Алегри заяви, че той и играчите не са обезпокоени от продължаващото разследване, което италианската прокуратура води срещу клуба.

Централата на Юве беше претърсена два пъти в рамките на седмица, а на мушката заради финансови измами са бивши и настоящи директори на клуба.

„Грифоните“ пристигнаха в Торино, намирайки се в незавидна серия от 12 поредни кръга без успех, отстъпвайки в 5 от случаите.

Дженоа е в зоната на изпадащите с едва 10 точки от 15 опита и има трудната задача да спре лошата поредица.

Дали ще успее, предстои да разберем в срещата, която е пряко в ефира на Ринг.

Novsport.com ще проследи развитието на двубоя в реално време, докато нашите посетители могат да гледат Ювентус – Дженоа на живо ТУК.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Киелини, Пелегрини, Локатели, Бентакур, Кулушевски, Дибала, Бернардески, Мората;

ДЖЕНОА: Сиригу, Бираски, Бани, Васкес, Гилионе, Ернани, Бехрами, Туре, Камбиасо, Бианки, Екубан;

Ювентус – Дженоа 2:0
1:0 Куадрадо (9)
2:0 Дибала (82)

Домакините овладяха инициативата след началния съдийски сигнал и отправиха неточен удар още в 3-ата минута, а в 8-ата стигнаха до корнер.

Той беше изпълнен от Хуан Куадрадо, който вкара топката директно във вратата със страхотен фалцов удар и откри резултата още в 9-ата минута за радост на феновете по трибуните.

Преди да влезе в мрежата на изненадания страж на гостите Салваторе Сиригу топката се отби и в гредата, а навършващият след по-малко от месец 35 години вратар се реабилитира малко по-късно, отразявайки удар отблизо на Федерико Бернардески.

Не след дълго Сиригу отново трябваше да се намесва решително и го стори, а малко след изтичането на първия половин час игра Алваро Мората получи пред наказателното поле, но настъпи топката и не можа да стреля.

В 37-ата минута пък Сиригу окончателно изкупи вината си за гола със страхотно двойно спасяване, отразявайки последователно опити на Де Лихт с глава и на Мората от непосредствена близост.

Минута преди края на редовното време за първата част вратарят на „грифоните“ за пак отчая Мората, след като нападателят засече от движение центриране и не успя да го преодолее от 2-3 метра.

Така почивката дойде при минимален аванс за Ювентус.