СЛЕД 3 ГОДИНИ ПАУЗА: Левски се завърна с победа в Европа

Най-резултатен за "сините" бе Венислав Антов с 14 точки

Волейболният отбор на Левски се завърна с победа в европейските клубни турнири след 3 години пауза. Момчетата на Андрей Жеков надиграха категорично австрийския ВКА Амщетен Ньо (Амщетен) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:14) в първия мач от 1/16-финалите на "Чалъндж къп", игран тази вечер в зала "Левски София".

Утре (8 декември) е реваншът между двата тима, от 18:30 ч. - отново в залата на "сините".

Волейболистите на Левски доминираха напълно в първата част и без проблем поведоха в резултата. "Сините" бяха бяха с класи над съперника и във втория гейм. До края те продължиха да са хегемон и затвориха без проблем частта. Воденият от Андрей Жеков тим остана доминиращ и мачът бе просто доигран.

Най-резултатен бе Венислав Антов с 14 точки (2 блокади), Самуил Вълчинов завърши с 13 точки (5 блокади). Гордан Люцканов добави 8 точки (1 ас), толкова реализира и Светослав Гоцев (3 блокади).