Холанд изригна за втора поредна победа на Борусия Д (ВИДЕО)

"Жълто-черните" вече са само на 3 точки зад водача Байерн (Мюнхен)

Борусия (Дортмунд) срази с 5:1 Фрайбург в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Ерлинг Холанд и Тома Мюние вкараха по два гола за "жълто-черните", които вече са само на 3 точки зад водача Байерн (Мюнхен). Едно попадение добави Махмуд Дахуд. За Фрайбург точен беше Ермедин Демирович.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което тотално надиграха своя съперник. Момчетата на Марко Розе имаха предимство от 10:1 удара и 70% притежание на топката.

Героят за "жълто-черните" беше доста необичаен - Тома Мюние. Белгийският бек заби втория си гол още преди изтичането на половин час игра, а асистенции и за двете попадения записа Юлиан Брандт след изпълнения на корнери.

В добавеното време на първата част своя 14-и гол този сезон заби Ерлинг Халанд. Норвежкият таран се възполва от отнетата топка и комбинация с младия Джуд Белингам.

Гостите стартираха втората част агресивно, но набързо се прибраха в своята половина и имаха късмет при пропуските на Дониел Мален и Халанд. Малко след изтичането на час игра обаче Ермедин Демирович върна своите в мача, правейки добавка при спасяване на Кобел.

Четвърт час преди края на редовното време и Халанд заби второто си попадение за вечерта, получавайки пас от Махмуд Дахуд. Акцията на Борусия започна при отнета топка и мълниеносна контраатака.

Дахуд също записа името си сред реализаторите, вкарвайки по много красив начин в 86-ата минута с фалцов изстрел.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)