НА КОСЪМ ОТ ФАЛСТАРТ: Дузпа спаси Левски в 88-aта минута (ВИДЕО)

Кордоба вкара първия гол за 2022 година

Левски стартира 2022 година с равенство срещу Гурник Забже. Двата тима изиграха контрола в турския курорт Белек, като двубоят завърши при резултат 1:1.

Поляците поведоха с гол на Пьотр Кравчук от фаул в 82-ата минута. Малко преди края на редовното време на втората част Левски изравни от дузпа, като точен бе централният защитник Хосе Кордоба.

Преди почивката двата тима си размениха по няколко добри положения, като Гурник вкара гол още в 3-ата минута, но попадението бе отменено заради засада. Четвърт час след началото на срещата Левски можеше да се разпише, но ударът с глава на Билал Бари срещна дясната греда.

През второто полувреме поляците бяха по-активният тим и стигнаха до доста добри положения пред вратата на Пламен Андреев. Младият страж обаче демонстрира страхотен рефлекс и спаси тима си от попадение на няколко пъти.

В крайна сметка Гурник поведе в 82-ата минута. Цунами извърши фаул пред наказателното поле на Левски, като зад топката застана

Единственото попадение в срещата падна в 82-ата минута и бе дело на Пьотр Кравчук, който се разписа от фаул. Пьотр Кравчук, който матира Пламен Андреев. Малко преди края на редовното време "сините" изравниха. Футболист на поляците игра с ръка в пеналта и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Хосе Кордоба, който с прецизен изстрел в левия ъгъл се разписа за 1:1.

Левски - Гурник Забже 1:1
0:1 Кравчук (82)
1:1 Кордоба (88-д)

ЛЕВСКИНиколай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Зайков, Кордоба, Иван Горанов, Асен Митков, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Димитър Костадинов, Марин Петков, Билал Бари

ГУРНИК:1. Даниел Биелица, 2. Пжемислав Вишневски, 26. Рафал Яницки, 27. Адриан Грискиевич, 96. Роберт Дадок, 6. Кжищоф Кубица, 8. Аласана Мане, 64. Ерик Янза, 10. Лукаш Подолски, 17. Бартош Новак, 9. Хесус Хименес

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен