Левски с второ реми в Турция (ВИДЕО)

Николай Михайлов, Гьоко Зайков, Уелтън и Георги Миланов не играха, Келиан ван дер Каап дебютира

Отборът на Левски и чешкият Бохемианс играят при резултат 1:1 във втората проверка на българите през тази зима в Белек. Билал Бари беше точен в 13-ата минута. Роман Квет изравни в 47-ата минута.

“Сините”, които стартираха контролите на лагера с равенство 1:1 срещу поляците от Гурник (Забже), направиха няколко промени в стартовия състав.
16-годишният Асен Митков отново бе титуляр в центъра на терена, но този път ще бъде в ролята на плеймейкър. Младият футболист впечатли с изявите си и Станимир Стоилов отново заложи на него от първата минута. Мъри пусна от самото началото и двете зимни попълнения Келиан Ван дер Каап и Цунами. Нидерландецът имаше едва две-три тренировки с тима, но си партнира с Хосе Кордоба в центъра на защитата. Той замени получилия травма в първата среща Гьоко Зайков. Бразилецът също дебютира от първата минута на поста ляв защитник.

Младият 17-годишен страж Пламен Андреев стартира под рамката на вратата, тъй като Ники Михайлов пропусна двубоя.
Андриан Краев и Драган Михайлович също се завърна сред титулярите. Георги Миланов и бразилецът Уелтън отново пък не взеха участие в мача поради травми.
"Зелените" от Прага зимуват на 12-то място във временното класиране на Чехия, като имат 18 точки след 19 изиграни мача. Тимът на Людек Клюсачек е съставен предимно от местни футболисти, като в атака се подвизаваше френският нападател Ибрахим Кейта.
Младият тим на Левски беше по-активен от първата минута и пробваше да играе с висока преса и на скорост. Това затрудняваше чехите, които на контраатака отправиха един удар без да затруднят Андреев. Бари бе повален от вратаря, но дузпа нямаше, тъй като таранът бе преди това в положение на засада.
В 13-ата минута Левски отбеляза първото си попадение от игра през 2022-а година. Точен бе Бари, който се възползва от грешка в защитата на “зелените”. Преди това Цунами проби отляво и се опита да намери бившия играч на Монтана, който след рикошет в бранител на противника се оказа очи в очи с вратаря и даде аванс на “сините”.
Последваха няколко добри възможности за играчите на Стоилов. Краев стреля далеч от целта, след което Бари не завърши с точен изстрел хубава атака започнала от Митков. Младокът изведе добре и Петков, но защитата на чехите се справи. Цунами също пробва своя шанс, но бранител в зелено спаси.
В 37-ата минута Бартек удари горната греда на Андреев с глава. Гредата спаси и чехите в 44-ата минута, когато Бари стреля с глава след подаване на Цунами.
На почивката Стоилов пусна Здравко Димитров, Иван Горанов, Денис Динев, Патрик-Габриел Галчев, които смениха Ван дер Каап, Цунами, Митков и Петков.
Още с първата си атака след почивката чехите стигнаха до равенството. Резервата Роман Квет бе точен с удар в близкия ъгъл на Андреев.
Бари пропусна да стреля при добра ситуация, а след това Достал пробва рефлекса на Андреев от другата страна на терена. Антоан Стоянов също влезе на терена и стреля глава, но без да затрудни вратаря на чехите. Същото стори и Кордоба, а Андреев трябваше да избива в корнер минута по-късно.
В 89-ата минута Андреев спаси "сините" от поражение, като спаси вратата си след удар отблизо.
С втората проверка приключи и първата част от подготовката на Левски. 26-кратните шампиони ще останат в Турция, но ще подновят тренировки на 26 януари, след което ще изиграят още четири проверки преди да се завърнат в София. Две от тях са срещу Марибор и Динамо (Киев).

Стартови състави:

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (86 - 37. Николай Арахангелов), 33. Хосе Кордоба, 36. Келиан ван дер Каап (46 - 14. Денис Динев), 6. Цунами (46 - 4. Иван Горанов), 21. Радослав Цонев (82 - 34. Димитър Андонов), 8. Андриан Краев, 20. Димитър Костадинов (71 - 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков (46 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 27. Асен Митков (46 - 11. Здравко Димитров), 19. Билал Бари

Бохемианс: 99. Хуго Бачковски, 5. Давид Бартек, 6. Михал Беран, 9. Ибрахим Кейта, 10. Матей Кубек, 11. Войтех Новак, 15. Даниел Кърх, 17. Даниел Маречек, 21. Доминик Хашек, 22. Якуб Фулнек, 32. Мартин Нови.

Левски - Бохемианс 1:1

1:0 Билал Бари (13)

1:1 Роман Квет (46)

Аут за днешната среща са капитанът Николай Михайлов, Гьоко Зайков, Уелтън и Георги Миланов.

Левски държеше инициативата в началните минути на срещата. При една многоходова атака топката стигна до Драган Михайлович пред наказателното поле на чехите. Швейцарецът опита удар, който беше блокиран. В 10-ата минута Пламен Андреев се справи с удар отляво.

В 13-ата минута Билал Бари отбеляза за Левски. Нападателят се възползва от грешка в отбраната на Бохемианс и с левия крак стреля в мрежата.

В 20-ата минута Михайлович получи отдясно и центрира остро в наказателното поле. Топката беше избита, но попадна в Краев, който стреля опасно над вратата. Седем минути по-късно Левски изгради нова добра атака. Бари намери Митков, който успя да изведе Митко Костадинов. Халфът напредна и пусна към Бари в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър завършващ удар.

Две минути след това Фулнек се озова на стрелкова позиция и отправи опасен удар, който Цунами успя да избие в корнер. В 31-ата минута Левски получи право да изпълни пряк свободен удар. Цонев центрира на далечната греда, където Кордоба свали с глава за Цунами, но ударът на бразилеца беше блокиран.

В 38-ата минута Кубек се озова оставен сам след центриране в наказателното поле на Левски. Нападателят на Бохемианс обаче не успя да се ориентира добре и не нанесе хубав удар с глава, пращайки топката в аут. Секунди по-късно гредата спаси "сините". Кубек надскочи Ван дер Каап при центриране отдясно, но прати кълбото в напречната греда.

В 44-ата минута гредата спря Бари. Цунами получи отляво и с отлично центриране намери мароканеца на далечната греда, чийто удар с глава обаче срещна страничния стълб.

Бохемианс изравни секунди след началото на второто полувреме. Роман Квет получи в наказателното поле, сблъска се с Кордоба, което извади от равновесие панамеца и позволи на нападателя с плътен удар да вкара за 1:1.

В 56-ата минута Галчев демонстрира добра скорост отдясно. Младокът напредна и центрира остро в наказателното поле, където Краев не успя да отправи хубав удар с глава. Пет минути след това Краев сбърка в центъра на терена, което позволи на футболист на Бохемианс да се окаже на стрелкова позиция, но Андреев спаси.

В 72-ата минута Михайлович проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Бари отправи удар с глава, но вратарят спаси. Две минути по-късно "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Цонев центрира, Бари отклони към втора греда, където защитник на чехите успя да изпревари Кордоба преди панамецът да насочи към вратата.

В 78-ата минута Левски беше близо до втори гол. Кордоба беше оставен непокрит при центриране от корнер на Здравко Димитров. Панамецът отправи удар с глава в долния десен ъгъл, но вратарят се справи и изби. Малко след това стражът спаси и удар с глава на Антоан Стоянов.

В 79-ата минута Андреев демонстрира добър рефлекс след удар отблизо на Нецио и изби в корнер.