Дузпа в края донесе точка на Марица срещу Септември Сф (ВИДЕО)

Пловдивчани продължават без победа в официален мач през календарната 2022 година

Марица (Пловдив) продължава без победа в официален мач през календарната 2022 година. "Жълто-сините" измъкнаха 1:1 от Септември Сф в мач от 23-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадиона в квартал "Кършияка".

В седмата минута Асен Георгиев стреля неточно с глава след центриране от корнер. Минута по-късно Красиан Колев нанесе много коварен шут в горния ляв ъгъл на вратата зад Илия Николов. Стражът на Марица обаче боксира в ъглов удар. По-добрите действия на гостите продължиха и в следващите минути. В 12-ата Йордан Пейчинов блокира с тяло опасен удар на Симеон Александров.

В 23-ата минута стражът на Марица отново опази вратата си суха след удар на Марио Илиев. Вратарят на пловдивчани трябваше да плонжира, за да отрази шута с една ръка. Малко след това Красиан Колев не намери очертанията на вратата от удобна позиция.

В 37-ата минута Марица нанесе първи удар към вратата на Септември, въпреки че той беше неточен. Симеон Вешев стреля в аут.

Малко след почивката. Атанас Кабов проби по десния фланг в 48-ата минута, навлезе в наказателното поле и пусна пас назад към точката за изпълнение на дузпа. Там бе неговият съотборник Красиан Колев, който засече с десния крак в мрежата - 0:1.

Три минути преди края Айкут Янъков бе изведен сам срещу Шейтанов и вратарят на гостите го фаулира в наказателното поле. Реферът Красимир Кръстев отсъди дузпа и вдигна жълт картон на Шейтанов. Точен от бялата точка бе капитанът Валери Домовчийски за 1:1.

Равенството остави Септември на петото място с 40 точки, Марица е седми с 35.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен