Айнтрахт съсече Барса на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Каталунците вкараха два гола в продължението, но отпаднаха от Лига Европа

Айнтрахт Франкфурт поднесе голямата сензация в Лига Европа, след като победи Барселона с 3:2 като гост на “Ноу Камп”, за да се класира за полуфиналите на турнира. Първият мач в Германия завърши 1:1.

Днешният двубой започна кошмарно за домакините. Още в третата минута реферът отсъди дузпа за Айнтрахт, след като Ерик Гарсия задържа съперник в наказателното поле. Защитникът получи жълт картон, а Костич смълча трибуните от бялата точка - 0:1.

Само шест след това Барселона имаше възможност за отговор, но изстрелът на Обамеянг с глава мина над вратата на Трап. Нов шанс за изравняване беше пропилян от Барселона в 18-ата минута, когато изстрел на Араухо беше отразен от вратаря на гостите.

В 35-ата чудесен пробив на Айнтрахт завърши с удар към вратата на Тер Щеген, но германецът се справи. Две по-късно гостите вкараха втори гол. Рафаел Буре направи вратарят на каталунците безпомощен - 0:2.

Веднага след почивката Обамеянг можеше да намали пасива на своя тим, но Хинтерегер изби топката почти от крака на габонеца и предотврати опасността. Барса засили натиска и в 55-ата минута Обамеянг се озова на добра позиция в близост до вратата, но Кевин Трап излезе и блокира удара му.

В същото време гостите продължаваха да са супер опасни на контраатака. При една такава в 57-ата минута Линдстрьом се оказа очи в очи с Тер Стеген и вратарят направи блестящо спасяване с крак. В 68-ата Айнтрахт отбеляза и трети гол. Филип Костич получи в наказателното поле и с диагонален шут по земя намери далечния ъгъл на вратата.

Шест минути преди края Серхио Бускетс вкара топката във вратата на Трап, но попадението не бе зачетено заради засада. В добавеното време домакините все пак стигнаха до почетно попадение. Бускетс посрещна топката от въздуха и не остави шанс за реакция на Трап - 1:3.

В 10-ата минута от продължението съдията даде дузпа за Барса. Мемфис Депай стреля мощно, вратарят изби и топката се отклони в горната греда, след което мина голлинията и излезе. Реферът посочи часовника си, за да подчертае, че има гол. Това обаче не направи унижението на Барса по-поносимо.