ОБЗОР: Канада с драматичен обрат над Швеция на Световното по хокей (ВИДЕО)

Чехия отнесе Германия на четвъртфиналите

Дрейк Батерсън се разписа 43 секунди след началото на допълнителния период при драматичната победа за Канада с 4:3 над Швеция след продължение на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед във Финландия.

Скандинавците водеха с 3:0 до средата на втората част след попадения на Карл Клингберг, Уилям Ниландер и Макс Фриберг.

Райън Грейвс върна един гол за "кленовите листа" в самото начало на последната третина. Пиер-Люк Дюбоа и празнуващият своя 25-ти рожден ден Мат Барзал също се разписаха и изравниха в рамките на само половин минута, за да се стигне до продължение и драматичен обрат.

Крис Драйджър се отличи с 19 спасени удара на вратата на канадския отбор, докато стражът на шведите Линус Улмарк парира 38 шута.

Канада ще се изправи срещу победителя от четвъртфиналния двубой между САЩ и Швейцария.

В друга среща от Световното първенство Чехия победи с категоричното 4:1 състава на Германия.

Роман Червенка вкара на два пъти във вратата на Бундестима, а по едно попадение добавиха Давид Пастрнак и Иржи Смейкал.

В последната част от двубоя Мориц Зайдер реализира гола в полза на Германия.