Финландия и САЩ са полуфиналисти на Световното по хокей (ВИДЕО)

Двата отбора ще спорят за място на финала във Финландия

Отборите на Финландия и САЩ постигнаха победи на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед за мъже и ще се срещнат в мач за класиране на финала.

В другия полуфинал ще играят Канада и Чехия, а срещите са на 28 май.

Шампионатът се провежда във Финландия.

Домакините победиха Словакия с 4:2, а САЩ надигра Швейцария с 3:0 в четвъртфиналните си двубои.

Марко Антила се отличи с ново страхотно представяне на Световното първенство, реализирайки два гола и асистенция за успеха с 4:2 срещу словаците. Те поведоха в първата третина с два гола, дело на Адам Сикора и Павол Регенда.

Антила намали за 1:2 преди края на периода, а в началото на втория изравни за 2:2 с второто си попадение в мача. Сакари Манинен и Саку Мяеналанен донесоха успеха на Финландия в последната третина.

„Марко е изключителен играч и много добър човек. Някак винаги се представя отлично в решителните мачове. Огромната енергия, която дава на защитата е ключова, а ние всички се гордеем с него“, заяви финландския национал Никлас Фриман.

В последният четвъртфинал тимът на САЩ се справи с 3:0 срещу Швейцария с попадения на Бен Майърс и Адам Годет в първия период, а в последната третина Майърс оформи крайния резултат с втория си гол в срещата.