Балкан би Рилски спортист и поведе в серията за титлата (ВИДЕО)

Един успех дели ботевградчани от триумф в НБЛ

Отборът на Балкан (Ботевград) победи Рилски спортист с 88:65 (17:14, 22:17, 29:20, 20:14) като домакин в „Арена Ботевград“ в третия мач от финалната серия в Националната баскетболна лига (НБЛ) и поведе с 2:1 успеха. Играе се до три победи от пет възможни срещи.

Следващият двубой ще се проведе отново в Ботевград на 9 юни, четвъртък. Ако се стигне до решителен пети мач, той ще се играе в Самоков на 12 юни.

Баскетболистите на Балкан имаха превъзходство почти през целия сблъсък и са само на една победа от спечелване на втора шампионска титла на страната в рамките на 4 години след триумфа през 2019-а.

Най-оспорвана беше първата четвърт, в която гостите поведоха със 7 точки при 13:6 след шест минути игра. Домакините обаче изравниха и в края на частта поведоха със 17:14.

До почивката, воденият от старши треньора Небойша Видич състав, натрупа аванс от 8 точки – 39:31, а преди последните 10 минути Балкан водеше със 17 – 68:51. Състезателите на Рилски спортист не намериха начин да противодействат на противника и ботевградчани стигнаха до втория си успех в серията. Най-голямата преднина на домакините достигна 24 точки.

Заради двата мача наказание за игра пред празни трибуни, феновете на Балкан гледаха двубоя на специална видеостена пред залата.

Най-резултатен за победителите беше Крисчън Джоунс с 21 точки и 6 борби. Дерик Маркс добави 17 точки и 4 асистенции, а с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции завърши Станимир Маринов.

За Рилски спортист 21 точки реализира Брендън Браун.