ОФИЦИАЛНО: Звезда на РБ Лайпциг преподписа с клуба

ОФИЦИАЛНО: Звезда на РБ Лайпциг преподписа с клуба

Нкунку остава при "биковете" за още пет години

РБ Лайпциг поднови договора на Кристофър Нкунку, потвърдиха от германския клуб в четвъртък. Новият контракт на нападателя е до лятото на 2026 година.

Клаузата за откупуването на френския национал вече е 60 милиона евро.

24-годишният Нкунку премина в Лайпциг от Пари Сен Жермен преди три сезона, след което има 47 гола, 46 асистенции в общо 137 изиграни двубоя. Смята се, че интерес към нападателя е имало от редица грандове, сред които ПСЖ, Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Арсенал, Челси, Байерн и Реал Мадрид.

Кристофър Нкунку беше избран за най-добър футболист в Бундеслигата през миналата кампания от своите колеги и помогна на Лайпциг да спечели купата на Германия.

„Много съм щастлив, че ще продължава да съм в отбора. Нормално е да остана след невероятния успех през миналия сезон. Искам да спечели още трофеи. Впечатлен съм от усилията на клуба да ме задържи“, заяви Нкунку, който е определян за един от най-добрите футболисти в света за момента.

Задна ножица донесе точката за Тотнъм срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Кристиан Ромеро спаси “шпорите” в добавеното време с акробатичен удар

Барселона спря серията на Атлетико Мадрид с 3:1 на "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Каталунците остават на върха в Ла Лига, Левандовски изпусна дузпа

Ювентус не се затрудни с Удинезе и продължава за Купата на Италия (ВИДЕО)

Ювентус победи с 2:0 Удинезе на "Алианц Стейдиъм" в среща от осминафиналите в турнира за Купата на Италия

Станислав Шопов с тежка контузия, аут е до края на сезона

Българският национал Станислав Шопов получи тежка контузия, която ще го извади от игра до края на сезона

Манчестър Сити победи Фулъм в луд мач с 9 гола (ВИДЕО)

“Гражданите” бяха напът да изпуснат аванс от 5:1

Айтана Бонмати се оперира и ще отсъства пет месеца

Злощастна новина за носителката на “Златната топка”

Алегри се отърва със само един мач наказание

Треньорът на Милан - Масимилиано Алегри, беше наказан за един мач и глобен с петцифрена сума от 10 000 евро след кръга в Серия А

Алонсо търси решение за слабата форма на Реал Мадрид

“Белият балет” е в серия от три мача без победа в Ла Лига

Шефът на съдиите коментира решението в края на Милан - Лацио

Шефът на съдиийството в Италия Джанлука Роки изрази мнението си относно спорната ситуация в края на мача Милан - Лацио, който завърши с победа с 1:0 за “росонерите”