Милица Мирчева завърши 15-а на маратона в Юджийн (ВИДЕО)

Много добро представяне за 28-годишната състезателка от Добрич

Чудесен дебют записа на Световното първенство по лека атлетика състезателката ни в маратона Милица Мирчева. На състезанието в Юджийн тя зае престижното 15-о място с време 2:30:20 часа. 28-годишната атлетка от Добрич показа завидна воля и се нареди сред най-добрите в света.

Мирчева бяга близо до собствения си национален рекорд от 2:29:23 часа, който постави на маратона на Копенхаген през май, когато завърши пета. Българката бе сред участниците и на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г., където се нареди 108-ма в маратона.

Световната титла в маратона в Юджийн, както и при мъжете, заслужи представителка на Етиопия. Златния медал с нов рекорд на шампионатите от 2:18:11 часа спечели Готитом Гебресласe. Тя дълго време се движеше заедно с кенийката Джудит Джептум Корир, която дори водеше в голяма част от времето, но в крайна сметка се окичи със златото, а Корир завърши втора с личен рекорд от 2:18:20 часа.