България стартира с успех на Европейското по баскет в София

Момчетата ни до 16 години биха Швейцария с 66:60

Българският национален отбор по баскетбол за момчета до 16 години стартира с победа на Европейското първенство в дивизия Б, което се провежда в София.

България победи Швейцария с 66:60 (23:13, 13:9, 14:13, 16:25) в първия си двубой на турнира, игран в зала „Универсиада“.

Националите стартираха уверено и натрупаха 10 точки аванс след първата част при 23:13.

Разликата скочи до 20 точки – 33:13 в следващите три минути, а на почивката резултатът бе 36:22.

Последва сравнително равностойна трета четвърт, в която българският тим задържа преднината си и преди последните 10 минути водеше с 50:35.

Швейцарците успяха да наваксат част от изоставането си до края на срещата, но България на изпусна водачеството.

Александър Гавалюгов беше най-полезен за успеха с 26 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Станислав Хинков допринесе с 14 точки и 3 борби, а Теодор Трифонов се включи с 11 точки и 4 борби.

За Швейцария Андрен Нджок завърши с 22 точки, 10 борби и 2 асистенции.

В следващия си двубой от група В националите ще се изправят срещу състава на Исландия на 13 август (събота) от 18:15 часа отново в зала „Универсиада“ в столицата.

В групата са още отборите на Чехия и Люксембург.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1