Милан пречупи палача на Лудогорец в Шампионска лига (ВИДЕО)

Шахтьор Донецк завърши 1:1 със Селтик

Италианският първенец Милан оглави временното класиране в група „Е“ на Шампионска лига, след като спечели с 3:1 домакинството си на Динамо (Загреб).

„Росонерите“ отбелязаха попадения в края на първото от дузпа и в началото на второто полувреме, за да пречупят хърватският гранд, който отстрани българския Лудогорец по пътя си към груповата фаза на турнира.

С основен принос за двата гола бе Рафаел Леао, който изработи наказателния удар, реализиран от Оливие Жиру преди почивката, а след нея асистира чудесно на Алексис Салемакерс, за да вкара белгиецът с глава.

Най-дейният от състава на гостите Мислав Оршич намали резултата в 56-ата минута, но в 77-ата резервата на италианците Томазо Побега сложи точка на спора с много красиво попадение.

"Росонерите" започнаха по-силно срещата, но не успяха да създадат много чисти голови положения. По всичко личеше, че първото полувреме ще завърши наравно, но Рафаел Леао беше фаулиран в наказателното поле и Оливие Жиру реализира от дузпа в 45-ата минута.

Само минута след началото на втората част италианският шампион реализира второ попадение чрез Алексис Салемакерс, който завърши с голов удар центриране на Леао.

В 56-ата минута Мислав Оршич върна интригата в срещата с второто си попадение в Шампионската лига през сезона.

Милан оформи успеха си с 3:1 след гол на Томазо Побета и асистенция на Тео Ернандес в 77-ата минута.

Италианците, които записаха първа победа в най-престижния клубен турнир за сезона, са лидери в групата с актив от 4 точки. Динамо е на втора позиция с точка по-малко.

По-късно тази вечер Челси приема Залцбург.

В група "F" Шахтьор Донецк завърши наравно 1:1 със Селтик. Във Варшава шампионите на Шотландия започнаха значително по-силно и закономерно поведоха рано в резултата. В 10-ата минута Артьом Бондаренко си вкара автогол в опита си да избие удар на Рео Хатате.

Украинците възстановиха равенството след точно половин час игра и точен удар от наказателното поле на Михайло Мудрик след подаване на Георги Судаков.

След почивката символичните гости опитаха да реализират втори гол, но пропуски пред вратата на Шахтьор направиха Жота и Йоргос Якумакис.

Селтик има една точка в актива си, докато Шахтьор е с 4 пункта.

По-късно тази вечер европейският клубен шампион Реал Мадрид посреща РБ Лайпциг в другата среща от групата.