Идеята за сформиране на Eвропейска Суперлига все още е жива и продължава да се работи по нея, съобщава реномираният "The New York Times".
Както е известно, на 19 април 2021 г. 12 клуба обявиха създаването на Суперлигата. След протеста на феновете и заплахата от санкции от УЕФА обаче проектът беше спрян.
От компанията „A22 Sport Management", която стои зад проекта, потвърдиха, че работят по нов формат, който ще бъде открит и представен през следващите две-три години.
Водещите европейски клубове все още не се отказват от идеята и продължават да лобират, но форматът ще бъде различен от първоначално представения.
Новата Суперлига ще бъде отворена за всички клубове, а не затворена, както се смяташе първоначално. Очаква се много клубове да подкрепят този проект, тъй като той ще донесе огромни приходи.




















