ОБЗОР: Ню Йорк Рейнджърс оглави дивизията си в НХЛ

Вижте всички резултати

Крис Крайдър вкара единствения гол след 4:07 минути игра в продължението и НЙ Рейнджърс спечели с 1:0 срещу Филаделфия Флайърс като домакин в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Така нюйоркчаните записаха трета поредна победа и се изравниха с Ню Джърси Девилс на върха в Столичната дивизия.

Картър Харт спря 35 удара на Рейнджърс, но бе безпомощен срещу Крайдър, който записа четвъртото си попадение за сезона.

Флайърс започнаха третата част с пауърплей, след като защитникът Райън Линдгрен бе наказан заради сбиване зад вратата на Рейнджърс, но Филаделфия така и не успя да стигне до попадение. Така гостите останаха четвърти в дивизията с две точки пасив от нюйоркчаните.

Ню Джърси пък спечели с 5:2 срещу Ванкувър Канъкс, след като Игор Шарангович и Джак Хюз записаха по гол и асистенция. Нико Нишиър, Майкъл Маклеод и Доусън Мърсър също бяха точни за Девилс, които водят в дивизията и са с четири поредни победи за първи път от 2018 насам.

Хампус Линдхолм вкара 3:37 след началото на продължението и Бостън Брюинс победи с 6:5 Питсбърг Пенгуинс, увеличавайки значително преднината си на върха в Атлантическата дивизия.

Брюинс са с цели шест точки пред Бъфало Сейбърс и Тампа Бей Лайтнинг, докато Питсбърг е предпоследен в Столичната дивизия, но само на четири точки от Ню Джърси.

Бостън губеше с 3:5 в началото на последната третина, но вкара последните три гола в мача. Павел Заха започна обрата на Брюинс отклонен удар, Тейлър Хил изравни 1:17 преди финалната сирена на редовното време, а Линдхолм довърши съперника в продължението.

За Бостън, записал шеста поредна победа и клубен рекорд за най-добър старт на сезона с 8-1, точни бяха още Чарли Койл, Брад Марчанд и Якуб Лауко.

Тампа надви Отава Сенатърс с 4:3 след гол и две асистенции на Никита Кучеров. Руснакът е в серия от четири мача с попадение и осем мача с точки.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Вегас Голдън Найтс победи с 3:2 Вашингтон Кепитълс след попадение на Шей Тиъдър 1:35 минути след началото на продължението.

Уилям Кериър и Джак Айхел също бяха точни за Голдън Найтс, които са в серия от пет победи. Маркус Йохансон и Тревър ван Римсдик вкараха за Капс, които са с две точки пасив от Девилс в Столичната дивизия.

Рууп Хинтц вкара втория си гол в серия от три попадения за 91 секунди във втората третина и Далас Старс спечели с 5:2 срещу ЛА Кингс, с което отборът запази първото място в Централната дивизия на НХЛ.

Финландецът се разписа между голове на Джейсън Робъртсън и Тайлър Сегин, а Джо Павелски наниза още една шайба в частта.