Варна ДКС отстъпи с 0-3 на Левски

Столичанки не оставиха шанс на съперника си

В среща от 4-ия кръг на редовния сезон във волейболната Демакс лига при жените тима на Варна ДКС загуби с 0-3 гейма гостуването си на Левски.

Домакините влязоха по добре в мача и дръпнаха напред в резултата. Постепенно варненки влязоха в ритъм и намалиха пасива си до 18-21, но все пак след 27 минути здрава битка загубиха първата част с 21-25.

Вторият гейм протече по същия сценарий, като гостите отново имаха своите възможности, но не успяха да ги материализират и “сините” се наложиха със същия резултат.

В третата част от щаба на Варна ДКС пуснаха да  обиграват младите си надежди и Левски  затвори двубоя след 25-11. В последната среща от този кръг Славия надигра новака Хектор също с 3-0 гейма.

Във временното класиране лидери са шампионките от Марица с пълен актив от 12 т, следвани от ЦСКА с 9 и Казанлък и Левски с по 8. В следващия 5-и кръг Варна ДКС приема Марица, Казанлък – Хектор, Славия – Марица 2022, а ЦСКА и Левски се изправят един срещу друг в поредното издание на вечното дерби.