Фантастичен Везенков в дербито на Гърция (ВИДЕО)

Българинът поведе Олимпиакос за победа над Панатинайкос

Олимпиакос победи Панатинайкос с 68:66 във Вечното дерби в Гърция. Мачът бе от осмия кръг в местното първенство. Най-добрият български баскетболист Александър Везенков поведе своя тим, след като отбеляза 22 точки и овладя 7 борби, с което се превърна в "Играч на мача".

Мачът много равностойно, подобно на очакванията. Като след пет минути игра резултатът беше 13:10. След това последва серия от 11:4 за Олимпиакос, който поведе с 24:14 в края на първата четвърт. ПАО обаче бе твърдо решен да не се дава на вечния си съперник и отговори със страхотна игра в защита през втората част, която бе спечелена от „зелените“ с 24:11.

Третият период изобилства с обрати в резултата, а най-голямата разлика бе две точки за един от двата тима. Така преди началото на последната част Олимпиакос водеше с 49:48. „Червено-белите“ успяха да поведат с 62:57 броени минути преди края и успяха да запазят аванса си и да спечелят с 68:66.

Саша Везенков бе най-полезен за Олимпиакос, след като отбеляза 22 точки, хвана 7 борби и даде 2 асистенции за малко под 38 минути на паркета. Мустафа Фол добави 17 точки и улови 9 топки.

За Панатинайкос Дуайн Бейкън отбеляза 20 точки, а Парис Лий и Нейт Уолтърс добавиха по 13 точки.

ОБЗОР: Минесота елиминира Финикс в първия кръг на плейофите