Травма спря шампиона Надал в Австралия

Испанецът отпадна още във втория кръг заради контузия

Действащият шампион на Аустрелиън Оупън Рафаел Надал отпадна още във втория кръг на тазгодишното издание на турнира, след като загуби от американеца Макензи Макдоналд с 4-6, 4-6, 5-7.

Испанецът бе измъчван от контузия в бедрото, поради която почти не можеше да се движи в голяма част от двубоя.

С течение на двубоя на Род Лейвър Арина стана ясно, че миналогодишният победител има сериозен физически проблем, като постепенно той се влошаваше и въпреки че Рафа поиска медицински таймаут в края на втория сет, травмата в бедрото не му позволяваше да играе.

Все пак Надал реши да не се отказва и да довърши мача, като дори взе пет гейма в третия сет, но в крайна сметка загуби след два часа и 32 минути игра.

Въпреки ситуацията, рекордьорът по титли от Големия шлем показа завидни умения от място и завърши с 42 печеливши удара срещу 31 непредизвикани грешки, но 63-ят в света Макдоналд бе търпелив и спокоен, като реализира 42 уинъра срещу 22 грешки.

Рафа успя да вземе подаването на съперника си два пъти, но допусна пет пробива и в крайна сметка се раздели с надпреварата.

По този начин Макдоналд се класира за третия кръг в Мелбърн, където ще срещне японеца Йохишито Нишиока или квалификанта от Чехия Далибор Свърчина.