ЗА ИСТОРИЯТА: Дея Спорт е на финал за Купата

Волейболистите от бургаския клуб надвиха Берое

Дея спорт се класира за финала на Money+ Купа България 2023 след победа с 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17) над Берое в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Така воденият от Франческо Кадеду тим ще играе исторически за клуба първи финал в турнира.

В спор за трофея отборът на Дея спорт ще срещне победителя от другия полуфинал Хебър - Нефтохимик 2010 (Бургас), който е по-късно тази вечер. Финалът е утре (22 януари) от 19:00 часа.

Бургазлии спечелиха първия гейм с добра игра в заключителните минути на Стефан Чавдаров, Николай Учиков и Валентин Братоев. Втората част бе за тима от Стара Загора, като решаващи бяха двата поредни аса на Стефан Иванов за 22:20, както и страхотните атаки на  Алексей Землянко и Спас Байрев. В следващите два гейма волейболистите на Дея спорт бяха убедителни и не дадоха никакви шансове на съперника.

За Дея спорт Николай Учиков отбеляза 18 точки, а Валентин Братоев - 15. За Берое най-резулттен бе Спас Байрев с 23 точки, Стефан Иванов отбеляза 16.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров, Стефано Патриарка - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов, Димитър Дулчев)
Старши треньор: Франческо Кадеду

БЕРОЕ: Константин Нечев, Спас Байрев, Руси Желев, Стефан Иванов, Венцислав Рагин, Алексей Землянко - Кристиян Петров-либеро (Кирил Красневски, Денимир Димитров, Дейвид Барутов, Станимир Димитров, Милослав Димов)
Старши треньор: Мирослав Живков
Попов: Среброто не е утеха