Лайпциг унижи Шалке и вкара цели шест попадения на "миньорите"(ВИДЕО)

"Биковете" разбиха противника си като гост

Отборът на РБ Лайпциг разгроми с 6:1 Шалке като гост в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Лайпциг остава на втората временна позиция в класирането с 32 точки.

Гостите поведоха още в 7-ата минута, след като Андрезиньо се разписа. Доминацията на Лайпциг продължи и в 15-ата минута падна втори гол. Бенямин Хенрихс удвои преднината на тима си, а асистенцията бе дело на Дани Олмо.

Това не бе всичко за първото полувреме, тъй като в 44-ата минута Андрезиньо вкара второто си попадение в мача и общо трето във вратата на Шволов. Домакините от Шалке допуснаха още един гол в първото полувреме, който бе дело на Тимо Вернер, в добавеното време на първата част. Отново испанският национал - Дани Олмо асистира.

Във второто полувреме Шалке показа повече дух и дори стигна до почетно попадение. В 56-ата минута Соичиро Козуки отбеляза.

РБ Лайпциг добави още две попадения, като Дани Олмо, който имаше две асистенции към момента, успя и да се разпише в 83-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Юсуф Поулсен в 89-ата минута, след като се появи в игра десетина минути преди това.

Шалке остава на дъното в Бундеслигата с едва 9 точки от 17 мача.