Лудогорец отказа Цървена звезда за 27 минути (ВИДЕО)

„Орлите“ с пиров успех в Турция, нов се контузи

Лудогорец постигна първата си победа в зимните контроли, след като надви с 3:2 сръбския гранд Цървена звезда в Турция.

Българските шампиони стартираха подготовката си със загуба от Хановер 96 (1:2), а после направиха реми с полския Заглембе Любин (1:1), но в сряда изиграха много силен мач и го решиха в рамките на 27 минути.

Игор Тиаго вкара 2 пъти - в 9-ата и в 36-ата, а в 34-ата точен бе Бърнанрд Текпетей, но малко след паузата новото попълнение Диниш Алмейда получи контузия в коляното.

Точни за „звездашите“ бяха Мирко Иванич (75) и Алекс Виго (90), който се разписа в самия край на спаринга.

Още в 3-ата минута на мача Лудогорец удари греда чрез Игор Тиаго. Бразилецът все пак даде аванс на своя тим в 9-ата минута, след като Доминик Янков елиминира противниковата защита.

В 34-ата минута Бърнард Текпетей удвои преднината на Лудогорец. Ганаецът получи пас от Педро Нареси и с мощен удар преодоля Милан Борян.

Две минути по-късно Кирил Десподов центрира отдясно и Тиаго с елегантен удар покачи на 3:0.

Втората част започна с лоша вест за Лудогорец.

Новото попълнение Диниш Алмейда получи контузия в коляното и трябваше да бъде заменен принудително.

В 57-ата минута Матиас Тисера бе изведен сам срещу Борян, но бившият играч на Лудогорец спаси. Малко след това и Русо бе спрян от добрата намеса на Борян.

В 75-ата минута Цървена звезда вкара за 1:3. Букари намери Мирко Иванич, а той от границата на наказателното поле с удар по земята се разписа.
Минута преди края сърбите вкараха още един гол чрез Виго за крайното 2:3.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 61. Диниш Алмейда, 16. Алекс Фон Витри, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков, 9. Игор Тиаго, 37. Бърнрд Текпетей, 11. Кирил Десподов;

Цървена звезда: 82. Борян, 76. Николич, 25. Еракович, 19. Милунович, 16. Азаров, 33. Михайлович, 8. Канга, 4. Иванич, 11. Букари, 80. Митрович, 72. Пешич;

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"