ОБЗОР: Каролина с драматичен успех над Сан Хосе

Вижте всички резултати и класирането в НХЛ

Мартин Некас вкара гол 55 секунди в продължението, след като изравни 11.5 секунди преди края на третия период, за да донесе победата на Каролина надделя над Сан Хосе с 5:4 след продължение в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада.

Каролина отбеляза два гола в последната 1:37 минута от редовното време. Себастиан Ахо вкара два пъти, включително 1:37 преди края за "ураганите", които са в серия от четири победи. Калвин де Хаан също се разписа за Каролина, а вратарят Анти Раанта отрази 26 удара.

Майкъл Есимонт от Сан Хосе отбеляза при оставащи 8:45 минути преди края на третия период и асистира на Марио Фераро, който направи 4:2. Оскар Линдблом и Ник Бонино също вкараха за Сан Хосе. Джеймс Раймър игра за пети път в последните шест мача и направи 31 спасявания.

Иля Сорокин отрази всичките 23 удара към вратата си при победата на Ню Йорк Айлендърс срещу Детройт с 2:0.

Андерс Лий отбеляза през втория период, а Брок Нелсън добави още един в третия за островитяните, които прекъснаха серия от шест загуби. Кайл Палмиери асистира и за двата гола.

Магнус Хелберг направи 26 спасявания за Детройт, които са на 12-о място на Изток.

Брейди Ткачук отбеляза два гола за успеха на Отава срещу Торонто с 6:2. Клод Жиру добави гол и асистенция за "сенаторите", които спечелиха две поредни победи. Томас Чабот, Дерик Брасар и Дрейк Батерсън също отбелязаха за Отава, а Тим Щутцъл добави две асистенции. Антон Форсберг отрази 31 изстрела.

Джоуи Андерсън и Уилям Найландър вкараха за кленовите листа, а Иля Самсонов направи 28 спасявания.

Ню Йорк Рейнджърс спечели срещу Лас Вегас 4:1. Крис Крейдър и Винсент Трочек отбелязаха в последните три минути на първия период, а Филип Читъл се разписа в третия. Джими Веси вкара гол на празна врата 84 секунди преди края. Фил Кесъл беше точен за Лас Вегас.

Адриан Кемпе и Виктор Арвидсон отбелязаха при успеха на Лос Анджелис над Флорида с 4:2.

Ню Джърси спечели срещу Далас с 3:2 след продължение с победен гол на Джак Хюз в 20-а секунда. "Дяволите" изоставаха с 0:2 след първата част, но успяха да стигнат до обрат.

В други срещи от тази нощ Ванкувър победи Кълъмбъс с 5:2, а Калгари надделя над Сиатъл с 5:2.