Славия победи Балкан с 3:1 в последната си контрола (ВИДЕО)

Славия изигра последната си контрола от зимната подготовка. Играчите на Златомир Загорчич се наложиха с 3:1 над третодивизионния Балкан Ботевград. Двубоят се игра на изкуствения терен заради студеното време, с цел да се предпази основния.

Славия започна по-силно и дори стигна до попадение след едва пет минути игра, дело на Ахмед Ахмедов, което обаче не бе признато заради засада.

Само две минути след това "белите" стигнаха до попадение. Тоси Тасев стреля от пряк свободен удар и над стената прати топката в мрежата. Балкан успя да изравни в 19-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на Славия Емил Колев бе забравен и с лекота от малкото наказателно поле преодоля Светослав Вуцов.

Три минути по-късно Кристиан Добрев пробва късмета си от далечна дистанция, но не уцели вратата. В 27-ата минута Кристиян Стоянов нанесе тежък удар от 20-ина метра, но право в ръцете на вратаря.

Четири минути по-късно Крис Добрев проби много добре отдясно и с левия крак стреля по земя към далечния ъгъл, но ударът му бе отразен от Слави Матин. Добрев стреля от сходна позиция минута след това, но този път над вратата.

В 39-ата минута Славия организира постепенно нападение, завършило с точен удар на Чунг Нгуен До, който бе спасен от Матин. Час игра след началото Роберто Райчев бе изведен сам срещу вратаря, финтира го и на празна врата се разписа за 2:1. В следващите минути Славия създаде още няколко интересни атаки, но без да се стигне до реално голово положение.

Десет минути преди края на редовното време Валентин Петров стреля опасно от дистанция, но вратарят изби в корнер. При последвалото центриране Натан Гасама бе оставен непокрит и с глава вкара за 3:1. "Белите" подновяват мачовете си в efbet Лига с домакинство на Пирин, идният понеделник от 17:00ч.
Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен