Монца се спаси с дузпа в 99-та минута (ВИДЕО)

Валентин Антов не влезе в игра срещу Сампдория

онца измъкна равенство 2:2 срещу Сампдория в двубой от 21-ия кръг на Серия А. Матео Песина реализира дузпа в 99-ата минута за „бианкоросите“. Преди това Маноло Габиадини вкара два гола за „моряците“, а Андреа Петаня вкара първия гол за домакините.

С това равенство тимът на Валентин Антов, който остана на скамейката през целия мач, събра 26 точки и се изкачи до 10-ото място във временното класиране, където тимът от Генуа е предпоследен с 10 точки в актива.

Срещата започна ударно за Сампдория, като в 12-ата минута Сам Ламерс намери Маноло Габиадини в наказателното поле и бившият италиански национал прати топката в мрежата.

След 32 минути игра резултатът бе изравнен. Карлос Аугусто пусна пас към Андреа Петаня и здравият нападател с безкомпромисен шут вкара. В 58-ата минута удар на Мехди Лерис бе спасен от стража на „бианкоросите“, но топката стигна до Габиадини, който с добавката вкара.

Когато изглеждаше, че Самп ще си тръгне от Монца с трите точки, съдията отсъди дузпа. Това се случи след края на минималното добавено време, като наказателният удар дойде за нарушение на Никола Муру срещу Петаня. Зад топката застана капитанът Матео Песина, който показа спокойствие и с добре насочен удар прати топката в мрежата за 2:2.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)