ОБЗОР: Атланта пречупи лидера Денвър

Вижте всички резултати и класирания в НБА

Резервите Коул Антъни и Бол Бол вкараха по 17 точки, за да помогнат за победата на Орландо над лидера в Западната конференция на НБА Денвър със 115:104. Уендъл Картър Джуниър отбеляза 19 точки, а резервите на "Магьосниците" имаха несравнимо по-голям принос от тези на Денвър, като резултатът между тях беше 56:10.

Аарън Гордън вкара рекордните си за сезона 37 точки и 14 борби за Денвър. Никола Йокич се отчете с 29 пункта, 11 борби и 6 асистенции, като заедно с Гордън отбелязаха всичките 29 точки за Денвър в третата част на мача.

Спенсър Динуиди реализира 25 точки в първия си мач след завръщането в Бруклин за успеха над Чикаго със 116:105. Джо Харис завърши с 18 точки, а Юта Уатанабе добави 14 точки за 22 минути игра като резерва. Дориан Фини-Смит, който дойде заедно с Динуиди от Далас в замяна на Кайри Йрвинг, помогна с 9 точки и 9 борби в дебюта си за отбора.

Зак Лавин отбеляза 38 точки, а ДеМар ДеРозан - 14 за Чикаго, който загуби втори пореден мач.

Янис Адетокунбо завърши с 38 точки и 10 спечели борби, а Милуоки спечели девети пореден мач - този път над Лос Анджелис Лейкърс, който беше без ЛеБрон Джеймс. Последният, който подобри рекорда по точки в НБА на Карим Абдул-Джабар, пропусна срещата заради възпален ляв глезен. Крис Мидълтън вкара 22 точки, а Джруе Холидей добави 19 за Милуоки. Денис Шрьодер завърши с 25 точки и 12 асистенции за Лейкърс, като отборът имаше само четирима резерви. Антъни Дейвис се отчете с 23 точки и 16 борби.

Трей Йънг отбеляза 25 от своите 36 точки през второто полувреме при успеха на Атланта срещу Финикс със 116:107. "Слънцата" чакат новото си попълнение Кевин Дюрант, който още не е пристинал в тима. Джош Окоги реализира 25 точки, а Деандре Айтън добави 23 за Финикс, който прекъсна серията си от три поредни победи. Финекс емяшу само девет налични играчи, след като се раздели с Кам Джонсън и Микал Бриджис, като част от сделката за Дюрант.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 39 победи/16 загуби, Филаделфия 34/19, Бруклин 33/22
Централна дивизия: Милуоки 38/17, Кливланд 35/22, Чикаго 26/29
Югоизточна дивизия: Маями 30/25, Атланта 28/28, Вашингтон 25/29