КРАЛ НА СВЕТА! Реал спечели клубния Мондиал! (ВИДЕО)

"Белия балет" разби с 5:3 Ал Хилал

Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство след като в страхотен финален сблъсък надви саудитския Ал Хилал с 5:3.

Двата отбора предложиха зрелище на феновете по трибуните, но класата на испанския колос беше видима.

Още с началния съдийски сигнал футболистите на Реал се настаниха в половината на съперника и подложиха на напрежение саудитския тим. След няколко неточни отигравания логично се стигна до откриване на резултата още в 13-ата минута. Бензема изведе по превъзходен начин Винисиус очи в очи с вратаря Ал Маюф и той с техничен удар прати топката в мрежата на Ал Хилал за 1:0.

Пет минути по-късно Реал вкара и втори гол. Саудитците не можаха да изчистят топката извън наказателното поле и Феде Валверде с красив удар от въздуха матира стража на Ал Хилал - 2:0.

В 26-ата минута високо изнесената защита на Реал бе матирана от дълго подаване към Муса Марега. Малийският нападател не позволи да бъде настигнат и с удар по земя под плонжа на Лунин върна едно попадение.

Не бяха изминали и десет минути от второто полувреме, когато Реал нанесе трети удар. Двойно подаване на левия фланг между Камавинга и Винисиус изведе бразилеца зад отбраната на съперника. Бразилецът с външен фалц с десния крак прати топката към Бензема, който от движение покачи на 3:1.В 58-ата минута падна и четвърти гол. Карвахал проби отдясно и изведе отлично Валверде в пеналтерията, а уругваецът без забавяне прати топката в мрежата.

В 63-ата минута Ал Хилал върна едно попадение, използвайки аристократичната игра в отбрана на "кралете". Аржентинецът Лусиано Вието се измъкна от  защитниците и с техничен удар преодоля Лунин - 4:2.

Тимът на Анчелоти обаче бързо си върна аванса от три гола, след като Винисиус се разписа за втори път в мача. Резервата Дани Себайос показа техника в пеналтерията и благородно предостави топката на бразилеца, който с премерен удар прати топката в далечния ъгъл за 5:2.

Головата фиеста в Рабат обаче сякаш нямаше край. В 79-ата минута Лусиано Вието получи топката с гръб към вратата, но със страхотно обръщане намери начин да порази мрежата на Реал още веднъж за 5:3. Две минути след това Муса Марега пропусна да вкара от чиста позиция.

Rеал Мадрид - Ал Хилал 5:3

1:0 Винисиус 13
2:0 Валверде 18