Локо (Сф) с първи успех във втория етап на женското първенство

Ето и подробностите

Локомотив София надигра Академик Пловдив с 85:44 (23:12, 17:11, 18:8, 27:13) като домакин в зала „Триадица“ в столицата в мач от петия кръг във Втори етап, Втора тройка от първенството на България по баскетбол за жени. Успехът бе първи за Локомотив в този етап от шампионата, а пловдивчанки допуснаха трето поражение.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща, а до почивката натрупаха преднина от 17 точки – 40:23. Баскетболистките на Академик не успяха да се противопоставят на Локомотив и през второто полувреме. Те отбелязаха 8 точки в третата четвърт срещу 18 за противника и софийският тим дръпна с 58:31 преди последните 10 минути. Най-голямата разлика в мача достигна 43 точки.

Магдалена Георгиева реализира 16 точки, 3 борби и 3 асистенции за Локомотив София, а Гергана Цекова оформи „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 11 борби.

За гостите от Пловдив Анастасия Калева завърши с 11 точки, 5 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг Локомотив София ще гостува на Шампион 2006 на 24 февруари, докато Академик почива.