Рилски спортист разби Шумен с 29 точки като гост

Рилски спортист приключи с победа второто завъртане в НБЛ, след като надделя над Шумен като гост убедително с 92:63. Рилецо почива в последния кръг преди паузата и така ще влезе в етап с актив от 19 победи и едно поражение. Шумен остава на последната позиция в класирането, а в четвъртък играе срещу Левски отново у дома.

Мачът в "Арена Шумен" рано-рано бе лишен от интрига, като Рилски спортист действаше методично към успеха, трупайки преднина. Гостите допуснаха само 11 точки в първата част и 13 във втората, за аванс от 44:24 на почивката. Докато шуменци имаха 24 точки за цялото полувреме, Рилски имаше 24 само в подкошието за този период.

Шумен имаше проблясък в началото на третата част, но въпреки по-добрата игра в нападение за домакините в 10-те минути, те не успяха да застрашат аванса на съперника. Двата тима направиха добра част с 50 точки в нея, но отново Рилски я спечели. Финалният период само оформи крайния резултат, като Рилски успя за втори пореден мач да удържи противника до под 70 точки.

По 12 точки за победата вкараха Александър Янев, Деян Карамфилов и Мирослав Васов, 10 с 8 борби добави Йордан Минчев. За Шумен 28 вкара Ишмаел Ел-Амин, Адриян Секулов се отчете с 5 точки, 11 борби и 7 асистенции.

Академик (Пловдив) завърши с категорична победа сезона в НБЛ

След 125:92 над Берое

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)