ОБЗОР: Ню Йорк Рейнджърс със 7-ма поредна победа

Вижте всички резултати и класиранията в НХЛ

Ню Йорк Рейнджърс надделя над домакина Едмънтън с 5:4 с дузпи и постигна шеста поредна победа  в Националната хокейна лига.

Крис Крайдър вкара два пъти, а Мика Зибанеджад се отличи с гол и асистенция, а Игор Шестьоркин отрази 25 удара  за Рейнджърс, който стигна до обрат след изоставане от 1:4  след края на първия период.

Конър Макдейвид даде две асистенции за Едмънтън и за шести път в кариерата си достигна границата от 100 точки в рамките на един сезон. Райън Нюджънт-Хопкинс завърши с гол и асистенция, а Джак Кембъл парира 34 изстрела, но това не помогна да  бъде избегнато поражението.

Виктор Арвидсон блесна с две попадения при успеха на Лос Анджелис над домакина Анахайм с 6:3. Кевин Фиала добави гол и две асистенции, а Анже Копитар и Блейк Лизот добавиха по гол и асистенция при третата поредна победа на тима си.

Андерс Лий и Брок Нелсън завършиха с по два гола и асистенция и помогнаха на Ню Йорк Айлъндърс да се наложи над гостуващия Питсбърг с 5:4. Зак Паризи вкара победния гол 2:43 минути преди края. Иля Сорокин направи 40 спасявания за домакините, които прекъснаха поредица от три загуби.
Рикард Ракел реализира две попадения, а Сидни Кробси завърши с гол и асистенция за Питсбърг, който водеше с 4:2 малко преди края на втората третина, но допусна обрат.

Андреас Атанасиу реализира в 2:52 минута на продължението, а Чикаго победи домакина Отава с 4:3. Патрик Кейн вкара два пъти за гостите, които наваксаха пасив от 1:3 в третия период. Петр Мразек отрази 28 шайби за успеха, но отборът му остана последен в Западната конференция.

Фредерик Годро и Мак Болди вкараха при дузпите, а Минесота спечели с 2:1 срещу гостуващия Далас. Вратарят на домакините Филип Густафсон парира 29 изстрела.