Берое разпиля Монтана в битката за върха в НБЛ

Старозагорки с 4 от 4 след 79:47

Берое победи Монтана 2003 със 79:47 (22:18, 14:3, 23:13, 20:13) като гост в мач от първата тройка на първенството по баскетбол за жени. Така тимът от Стара Загора остана перфектен с четири победи от четири двубоя и води с две точки пред Монтана в класирането.

Берое започна мача с тройка на Теодора Динева и повече не изпусна инициативата, въпреки че Монтана съкрати пасива си на една точка в средата на частта. Домакините обаче вкараха само три точки за цяла втора четвъртина и загубата бе предизвестена още на полувремето.

Динева остана само с тази тройка от шест стрелби, но бе водещ реализатор в мача с 19 точки, към които тя добави и седем борби. Със 17 точки и шест борби се отчете Радостина Христова, която завърши с 4/7 от зоната за три точки.

Най-резултатна за Монтана 2003 бе Александра Петрова с 11 точки.