Барса повали Реал след автогол (ВИДЕО)

Вижте какво стана на Ел Класико

Барселона победи с минималното 1:0 Реал Мадрид в първия им 1/2-финален мач за Купата на Краля. Третото Ел Класико за сезона се изигра на "Сантиаго Бернабеу", а единственото попадение беше автогол на Едер Милитао.

В 7-ата минута Винисиус опита да навлезе в наказателното поле и да отправи удар, но ъгълът бе много малък.

В 12-ата минута Винисиус центрира към Бензема, който прати топката зад Тер Стеген, но французинът бе в засада и попадението не бе зачетено. Барса отговори с центриране на Рафиня в наказателното поле, което обаче не бе достатъчно добро, че да създаде някаква опасност за Куртоа.

Реал продължи да играе по-добре. В 16-ата минута Тер Стеген излезе, за да улови топката след центриране на Винисиус, а минута след това Модри центрира от корнер, след който германецът боксира. В 26-ата минута Кесие отправи изстрел, който Куртоа изби, но за негово нещастие топката се удари в Едер Милитао и влетя във вратата му.

В 34-ата минута Лука Модрич стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Тер Стеген. Четири минути след това Гави искаше да центрира на далечната гледа към Де Йонг, но опитът му бе безуспешен.

Втората част започна с натиск на Реал. В 49-ата минута Винисиус получи подаване в наказателното поле, вдигна поглед и отправи изстрел, но той бе блокиран и топката излезе в корнер.

В 64-ата минута Карвахал центрира, но Тер Стеген улови лесно топката преди играч на Реал да успее да играе с нея. Натискът на Реал продължи, но до 68-ата минута точните удари бяха 1:0 в полза на Барса.

В 70-ата минута Гави опита с глава да преодолее Куртоа, но прати топката доста встрани от вратата. Две минути след това Феран Торес пусна към Кесие, който веднага стреля, но топката се удари в крака на Ансу Фати, което помогна на Куртоа.

В 79-ата минута Милитао опита изстрел извън наказателното поле, но стреля много неточно.

Реал Мадрид - Барселона 0:1
0:1 Милитао 26