Черноморец (Бургас) би Родопа в Смолян и е само на точка от върха в Югоизток

"Акулите" стигнаха до успех с 1:0

Черноморец (Бургас) постигна изключително важна победа с 1:0 при визитата си на Родопа в Смолян, като това се случи в среща от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Единственото попадение бе дело на Венци Гюзелев от дузпа в 75-ата минута, като след почивката "акулите" разсипаха своя противник и пропуснаха няколко отлични голови шанса.

Ари Да Коща, Гюзелев, Мантаров и Славов имаха отлични възможности да вкарат в игрова обстановка през второто полувреме, но пропиляха чисти положения.

Няма как да не се отбележи факта, че през първото полувреме Родопа изтърва дузпа чрез Мишо Кисьов в 20-ата минута, като ударът му бе добър, но Мартин Шейтанов хвана ъгъла и това спомогна също за успеха на гостите.

След успеха на "акулите" отборът е втори в класирането и само на точка зад лидера Несебър, който днес загуби изненадващо от Локо (Пловдив) II. Бургазлии делят второто място с тима на Гигант, който има мач утре.

"Наистина много тежка визита! Важното е, че спечелихме и се доближихме до върха. Очаквахме труден мач, но играхме много добре през второто полувреме и пропиляхме няколко шанса. Все пак важни са трите точки. Вървим по график към момента и сме в серия от победи, така че поздравления за момчетата", коментира треньорът на тима Веселин Великов.

Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили