Във Враца: Ботев и Пирин с първо реми за новия век (ВИДЕО)

Фамозен вратар донесе точка на „орлетата“ след 0:0

Ботев (Враца) и Пирин (Благоевград) не се победиха за първи път през новия век в шампионатен мач.

Нещо повече, досега в срещите между тези отбори винаги падаха попадения, но този път мачът помежду им от XXIV кръг на футболната ни efbet Лига приключи при равенство 0:0.

Домакините от Враца определено могат да съжаляват повече за него, тъй като имаха куп положения, а и вратарят на гостите Янко Георгиев изигра страхотен двубой.

След него двата отбора остават в долната половина на временното класиране. Ботев (Враца) има 23 точки и е 11-и, докато Пирин е с 20 и заема 14-а позиция.

Ботев бе по-активният отбор в нападение от самото начало. Браян Переа се освободи на границата на наказателното преди изтичането на минута игра, но не успя да уцели вратата. Четвърт час по-късно пък Даниел Генов шутира право в ръцете на Янко Георгиев.

Ботев създаде най-доброто си положение след половин час игра. Центриране в наказателното поле намери напълно непокрит Браян Переа, който стреля с глава от няколко метра. Георгиев обаче отново бе на мястото си и отби удара на голлинията.

До края на полувремето Генов и Чавдар Ивайлов също не успяха да уцелят вратата от много удобни позиции. Ботев пропиля най-доброто си положение за второто полувреме след близо час игра.

Удар на Генов бе отбит от защитата на Пирин и топката попадна в краката на непокрития Клери Сербер. Неговият шут обаче бе отразен от Янко Георгиев и мачът завърши наравно 0:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов (к), 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер;

Треньор: Даниел Моралес;

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (к), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 9. Преслав Йорданов, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров;

Треньор: Христо Янев.